TKÖD Başkanı Avcı’dan önemli uyarılar Radyo Vatan’da

Trafik Haftası dolayısıyla Radyo Vatan farkındalık yaratmak ve vatandaşları bilgilendirmek için yayınlarına devam ediyor.

Radyo Vatan Spikeri Serkan TETİK, ‘Gündem Kıbrıs’ programında Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) Başkanı Dr. Mehmet  Zeki Avcı’yı konuk olarak ağırladı. Programda Avcı, ülkemizde yaşanan trafik kazalarına yönelik önlem ve uyarılar içeren aydınlatıcı bilgiler verdi.

Sn. Avcı’nın konuk olduğu programı saat 13:10’da 87.5 Radyo Vatan’dan ve internet sitemizden dinleyebilirsiniz.

TRAFİK DAİRESİ VE TKÖD ORTAK ETKİNLİKLER YAPILIYOR

Trafik Haftası’nda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Trafik Dairesi Müdürlüğü ile Trafik Kazalarını Önleme Derneği de ortak etkinlikler düzenliyor.

Ortak etkinlikler, Merkezi Cezaevi’ndeki hükümlülere ve Cezaevi personeline yönelik “trafik oryantasyon ve güvenlik sürüş teorik eğitimi”yle başladı.. Üç saatlik eğitimin sonunda katılımcılara belge verildi.

TRAFİKTE BENİ FARK ET YÜRÜYÜŞLERİ

Salı günü de öğrencilerin katılımıyla “Trafikte beni fark et” temalı yürüyüş düzendi.. Şehit Tuncer İlkokulu’ndan başlayan yürüyüşe, bu okulun öğrencileri, bisiklet grubu, izciler, bando ekibi ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği üyeleri katıldı.

Benzer bir yürüyüş de 9 Mayıs Çarşamba günü Lefke’de yapılıyor. Perşembe günü Güzelyurt’ta 09.30’da Özgürlük İlkokulu’ndan başlayacak “Trafikte beni fark et” yürüyüşü de öğrencilerle birlikte TKÖD, izciler, bisiklet grubu ve bando ekibinin katılımıyla düzenlenecek. Ana arterden çarşı istikametine ilerleyecek kortej, Atatürk Parkı önündeki alanda toplanacak ve buradaki konuşmalarla tamamlanacak.

Son yürüyüş 11 Mayıs Cuma günü Girne’de yapılacak. 09.30’da 23 Nisan İlkokulu’ndan başlayacak yürüyüşün sonunda Atatürk heykelinde toplanılacak ve burada konuşmalar yapılacak.

Yazar: Radyo Vatan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir