RADYO VATAN ‘TRT RADYO GÜNLERİ’ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

TRT Radyo yayınlarının başlamasının 91. yılı, TRT Radyo Günleri etkinlikleri kapsamında, Malatya’da 03 – 06 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Radyo Vatan da etkinliklere davetli olarak katıldı.

10 ayrı ülkeden 20’nin üzerinde konuk radyo yayıncısı, Türkiye’nin güzelliklerini ve TRT Radyo Günleri etkinliklerini farklı coğrafyalara aktarırken, yerelden evrensele uzanan bu birlikteliğin mimarları olarak bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

İlk günden bu yana yayın çizgisini bozmadan doğru ve kaliteli yayıncılık ilkesi ile çalışan Radyo Vatan da, TRT Uluslar arası Radyo Günleri’nde 3 gün boyunca canlı yayınlar gerçekleştirdi.

Etkinler çerçevesinde, Radyo Vatan Müdürü Nediye İpek Zeytincioğlu, TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu, Radyo Daire Başkanı Ahmet Akçakaya ve Ankara Radyosu Müdürü Doç. Dr. Merdan Güven ile temaslarda bulundu. Uzun yıllara dayanan TRT ve Radyo Vatan arasındaki işbirliği daha da sağlamlaştırıldı.

Bu yıl Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikler ile halkı yeniden radyolar ile buluşturan TRT, programlar, cam stüdyo yayınları ve konserler ile Malatya halkına eğlenceli günler yaşattı.

Nediye İpek Zeytincioğlu ve Amber Eker Avcıl’dan oluşan Radyo Vatan ekibi de ”Radyo Günleri” kutlamalarında gerçekleştirdiği ortak canlı yayınlarla Malatya’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uzanan bir gönül köprüsü kurdu. Farklı ülkelerden gelen radyo yayıncıları ile röportajlar yaptı, programlara katıldı.

Belçika, Fransa, Makedonya, Azerbaycan, Gagavuzya, Almanya, Yunanistan ve Kazakistan’dan gelen radyocularla birlikte yayınlarını etkinlik alanında canlı olarak gerçekleştiren ‘Radyo Vatan’ büyük ilgi gördü.

 

Yazar: Radyo Vatan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir