RADYO VATAN “TRT RADYO GÜNLERİ” ETKİNLİKLERİNE KATILDI

TRT Radyo yayınlarının başlamasının 92. yılı, Uluslararası “TRT Radyo Günleri” etkinlikleri kapsamında, Konya’da 02 – 06 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Radyo Vatan da etkinliklere yayın yapmak üzere davetli olarak katıldı.

9 ayrı ülkeden 19 konuk radyo yayıncısı, Konya Kılıçarslan Meydanı’nda kurulan radyo köyünden, Radyo Günleri etkinliklerini farklı coğrafyalara aktarırken, yerelden evrensele uzanan bu birlikteliğin mimarları olarak bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

İlk günden bu yana yayın çizgisini bozmadan doğru ve kaliteli yayıncılık ilkesi ile çalışan Radyo Vatan da, Uluslararası TRT Radyo Günleri’nde 2 gün boyunca canlı yayınlar gerçekleştirdi. 

Etkinler çerçevesinde, Radyo Vatan Müdürü Nediye İpek Zeytincioğlu, TRT Radyo Daire Başkanı Ahmet Akçakaya ve Ankara Radyosu Müdürü Doç. Dr. Merdan Güven ile temaslarda bulundu. Uzun yıllara dayanan TRT ve Radyo Vatan arasındaki işbirliği daha da sağlamlaştırıldı.

Bu yıl Konya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikler ile halkı yeniden radyolar ile buluşturan TRT, kurulan radyo köyünde oluşturulan stantlarda, 92 yıllık radyo yolculuğunun hafızalarda yer ettiği olayları anlatarak, ziyaretçileri geçmişte bir yolculuğa çıkardı. Etkinlikler kapsamında ayrıca, cam stüdyo yayınları ve konserler ile Konya halkına eğlenceli günler yaşatıldı.

Radyo Vatan ekibi de ”Radyo Günleri” etkinliklerinde gerçekleştirdiği canlı yayınlarla Konya’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uzanan bir gönül köprüsü kurarak, farklı ülkelerden gelen radyo yayıncıları ile röportajlar yaptı ve programlara katıldı. Fransa, Makedonya, Azerbaycan, Gagavuzya, KKTC, Irak, İran, Yunanistan (Batı Trakya) ve Kırgızistan’dan gelen radyocularla birlikte yayınlarını etkinlik alanındaki cam stüdyolardan canlı olarak gerçekleştiren ‘Radyo Vatan’ büyük ilgi gördü.

Yazar: Radyo Vatan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir