PGM Müfettişi Cevdet DEMİREL Radyo Vatan’ın konuğu oldu

7-13 Mayıs Trafik Haftası’nda, trafik kazalarına dikkat çekerek hem önlemlerin hem de bireylerin trafik kurallarına duyarlılıklarının artırılması amacıyla etkinlikler düzenleniyor.

Etkinlikler çerçevesinde PGM Müfettişi Cevdet DEMİREL Radyo Vatan’da ‘Gündem Kıbrıs’ Programında Serkan TETİK’in konuğu oldu.

Demirel, PGM’nin Trafik Haftasına yönelik etkinlikleri, ülkemizde yaşanan trafik kazalarının sebepleri gibi konularda aydınlatıcı bilgiler verdi.

Öte yandan Polis Genel Müdürlüğü Trafik Müdürlüğü, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ve sivil toplum örgütleri hafta boyunca etkinlikler yapacak.

POLİS TRAFİK MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ETKİNLİKLERİ

Polis Trafik Müdürlüğü, bu yılki Trafik Haftası’nı, farkındalık yaratmak, halkı trafik kuralları konusunda bilgilendirmek amacıyla planladı.

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre bu çerçevede, Polis Genel Müdürlüğü Trafik Müdürlüğü’nde görevli subaylar televizyon ve radyo programlarına katılarak halkı aydınlatıcı bilgiler verecek.

Trafikle ilgili sloganların yer aldığı yaftalar, halkın yoğun bulunduğu bölgelerde sürücülerin görüş açısını engellemeyecek ve yayalara engel teşkil etmeyecek şekilde asılacak.

Tüm ilçelerdeki polis müdürlükleri, bölgelerindeki üç orta öğretim okulunda hafta boyunca öğrencilere yönelik eğitici trafik dersi verecek.
Ülke genelinde çeşitli noktalarda bulunan billboardlarda hafta boyunca trafikle ilgili görseller sergilenecek.

Trafik haftası ile ilgili hazırlanan kamu spotları da hafta boyunca televizyon kanallarında yayınlanacak.

Öte yandan GSM operatörleri de abonelerine hafta boyunca toplam üç kez trafik sloganı içerikli kısa mesajlar gönderecek.

Yazar: Radyo Vatan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir