Kültür Gezisine katılan öğrenciler Radyo Vatan’da…

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile koordineli olarak, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında düzenlediği yarışmalarda dereceye girenlere yönelik “Yurt İçi Kültür Gezisi” devam ediyor.

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığından görevli personelin de bulunduğu toplam 37 kişilik kafilenin katıldığı gezi 1 Temmuz’a kadar sürecek.

23 Haziran Salı günü başlayan Yurt İçi Kültür Gezisi programı çerçevesinde öğrenciler, ülkemizin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret etme fırsatı buluyor.

Gezi programı çerçevesinde bugün Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı Arama-Kurtarma Şube Müdürlüğü’nde tırmanma duvarına tırmanarak eğlenme fırsatı bulan öğrenciler, Radyo Vatan’da da canlı yayına katılarak, gezi hakkında gözlemlerini ve edindikleri deneyimleri dinleyicilerle paylaştılar.

Geziye, ilkokullar arası “resim”, ortaokul ve liseler arası “şiir” ve “kompozisyon” yarışmalarında derece alan ve derslerinde başarılı olan öğrenciler katılıyor.

.

Yazar: Radyo Vatan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir