4 -11 Mayıs Trafik haftası

“Trafik Haftası” dolayısıyla PGM müfettişi Cevdet Demirel Radyo Vatan’da Serkan Tetik’in hazırlayıp sunduğu “Gündem Kıbrıs” programına konuk oldu. Programda Trafik haftasına yönelik düzenlenen etkinliklerden bahsedildi. Trafik kazaları ve trafikte güvenli yaşam için farkındalık yaratıldı.

“Trafik Haftası” bu yıl 4-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.
Trafik Müdürlüğü’nden yapılan duyuruya göre, trafikte farkındalık yaratabilmek, halkı trafik kuralları hususunda bilgilendirmek amacıyla gerçekleşen Trafik Haftası boyunca Polis Genel Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler yapılacak.

Hafta boyunca PGM-Trafik Müdürlüğü’nde görevli subaylar televizyon ve radyo programlarına katılarak halkı aydınlatıcı bilgiler verecek; Polis Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yaftalar, İlçe Polis Müdürlükleri tarafından halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde sürücülerin görüş açısını engellemeyecek ve yayalara engel teşkil etmeyecek şekilde asılacak.
Ülke genelinde çeşitli noktalarda bulunan billboardlarda trafik ile ilgili görsellerin sergileneceği hafta boyunca ilgili kamu spotları televizyon kanallarında yayınlanacak.
GSM operatörleri Telsim ve Turkcell tarafından, tüm abonelere hafta içerisinde “Trafik Sloganı” içerikli SMS’ler gönderilecek, Arabahmet İyilikevi öğrencilerine Polis Genel Müdürlüğü bahçesinde Trafik Müdürlüğü tarafından trafik eğitim parkı kurularak, trafik eğitimi ile görsel sunumlar verilecek.

Yazar: Radyo Vatan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir