RADYO VATAN

87.5 -104.3

 

Kuzeyin Sesi Radyo Vatan,  26 Temmuz 1999 tarihinde Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf DENKTAŞ tarafından açılışı yapılarak yayın hayatına girmiştir. Kuzeyin Sesi Radyo Vatan, yayına girdiği tarihten itibaren, toplumun her kesimine hitap ederek, kesintisiz yayınlarını sürdürmüştür. Radyo Vatan ayrıca Sivil Savunma faaliyetleri çerçevesinde sel, yangın ve doğal afetlerde bir afet radyosuna dönüşerek, halkı uyarıcı yayınlar yapmaktadır.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye’nin güney sahilleri, Suriye, Lübnan ve İsrail 'in batı sahillerinden de dinlenebilen Kuzeyin Sesi Radyo Vatan bu yayın etki alanını, Batı bölgesi 87.5, doğu bölgesinden de 104.3 frekanslarından sağlamaktadır.

 

 

 

 

Kuzeyin Sesi Radyo Vatan, müzik, eğitim, sağlık, çevre, kültür sanat, trafik, spor ve kültürel zenginliklerimizin yansıtıldığı çok farklı konulara sahip programlarla yayınlarını sürdürmektedir.

 

Bu bağlamda, Kuzeyin Sesi Radyo Vatan'da, daha kaliteli bir radyo yayıncılığına ulaşabilmek ve Kuzeyin Sesi Radyo Vatan’ın mevcut olanaklardan ihtiyaç duyabilecek diğer kurum ve kuruluşların yararlanmasına olanak sağlamak üzere, kurulduğu tarihten itibaren, özellikle Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Türkiye Radyo ve Televizvon Kurumu, diğer radyo ve televizyonlar ve ülkemizdeki her türlü kurum ve kuruluş ile işbirliği kanalları açık tutulmaktadır. Türkçe’nin doğru kullanımı ve radyo yayıncılığı konularında TRT ile işbirliği içerisinde, Kuzeyin Sesi Radyo Vatan personeline 2002 yılından beri, düzenli periyotlarda eğitim olanağı sağlanmaktadır. Ayrıca, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ile işbirliğinde, anaokul, ilk ve orta dereceli okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin konuk edildiği programlar gerçekleştirilmektedir. Ülke tanıtımına da önem vererek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni köy köy, kent kent gezip toplum yaşamını, sosyal ve kültürel faaliyetlerini, üretimlerini, gelenek ve göreneklerini yapılan röportajlarla dinleyiciyle buluşturmaktadır. Hazırlanan sağlık programlarında ise toplumun sağlık konularında bilinçlenmesini sağlamak ve buna bağlı olarak duyarlılığını artırmak amaçlanmaktadır. Kuzeyin Sesi Radyo Vatan’da yerli müzisyenlere de programlarda yer verilerek, seslerini duyurmaları ve eserlerini tanıtmalarına olanak sağlanmaktadır.

 

Kuzeyin Sesi Radyo Vatan kaliteli müzik anlayışından ödün vermeden, yeni ve nostalji, Türkçe ve yabancı müzikleriyle de geniş bir yelpazeden yayınlarını sürdürmektedir.

 

iletisim@radyovatankktc.com

Kuzeyin Sesi Radyo Vatan - 87.5 -104. 3 Mhz - Copyright 2016 - Tüm hakları saklıdır.